Filtrowanie

Kufry motocyklowe

W daleką czy bliższą trasę każdemu motocykliście przyda się kilka niezbędnych gadżetów podróżnych. Wśród nich trudno nie wspomnieć o kufrach, które są jednym z najlepszych akcesoriów. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jego wyborze?

 

Kufer centralny OXFORD Top Box 30L Kufer centralny OXFORD Top Box 30L
Producent: OXFORD
Cena:

299,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kufer centralny OXFORD Top Box 50L Kufer centralny OXFORD Top Box 50L
Producent: OXFORD
Cena:

499,00 zł

szt.
zobacz więcej

Kufer kufrowi nie równy

Podstawową kwestią przy wyborze tego elementu jest wybór umiejscowienia kufra. Kufry motocyklowe centralne zaprojektowane są do montażu z tyłu motocykla, zaś kufry boczne dokładamy na lewą lub (i) prawą stronę pojazdu. Przed wyruszeniem w drogę powinniśmy wziąć pod uwagę, jakie umiejscowienie będzie dla nas najbardziej korzystne i bezpieczne. Ma to szczególne znaczenie w przypadku przemieszczania się przez zatłoczone ulice lub górskie drogi. 

Popularne wśród motocyklistów sakwy czy torby mogą sprawdzić się przy krótszych wyprawach, ale zainwestowanie w poważniejszy sprzęt, jakim są profesjonalne kufry na motor, da nam poczucie bezpieczeństwa i komfortu podczas prowadzenia. Takie kufry na motocykl są solidniejsze i lepiej ochraniają bagaż podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. 

Kufer na motocykl a cena

Oprócz decyzji na temat umiejscowienia kufra na motorze, istotne jest uwzględnienie pułapu cenowego, na który możemy sobie pozwolić przy dokonaniu zakupu. Kufer to wydatek rzędu od kilkudziesięciu to kilkuset złotych – w zależności od materiału, wykonania oraz solidności elementów. 

Trzeba wziąć również pod uwagę konieczność zakupu stelażu, na którym dopiero akcesorium może zostać zamontowane. Kufry mają też liczne dodatkowe możliwości jak chociażby posiadanie tylnego reflektora, kompatybilności z montowaniem dodatkowych kufrów bocznych czy posiadanie płyty antywstrząsowej. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
(function($) { $('.info-text').readmore({ moreLink: 'Więcej', lessLink: 'Mniej', maxHeight: 40 }); })(jQuery);
Sklep internetowy Shoper Premium