Kask AGV PISTA GP RR DASH Rossi Winter Test 2005 Limited Edition

Cena: 6 995,00 zł 6995.00
ilość szt.
Zyskujesz 690 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: AGV
Kod produktu: 216031D9MY006

Opis

Kask AGV Pista GP RR DASH - Rossi Winter Test 2005 - Limited Edition

 AGV przedstawia serię Kaski Valentino, projekt, który ukazuje sześć najpiękniejszych i najbardziej kultowych grafik używanych przez Valentino Rossiego w jego wyjątkowej karierze. Grafiki zostały zaprojektowane dla wybranych, wyjątkowych chwil lub tytułów mistrzostw świata i były noszone tylko podczas jednego wyścigu, lub tylko na jednym zwycięskim okrążeniu. Nigdy wcześniej nie zostały udostępnione do sprzedaży. Każdy kask zostanie dostarczony z dedykowaną paczką zawierającą list napisany przez Valentino. W liście wyjaśnia pomysły, które doprowadziły do stworzenia grafiki, dzieli się wspomnieniami i emocjami wywołanymi przez konkretny wyścig.

Wyprodukowanych zostanie jedynie 2005 replik. Replika nr 46 zostanie przekazana Valentino do jego prywatnej kolekcji. Fani, kolekcjonerzy i entuzjaści nie mogą przegapić tej niepowtarzalnej okazji do posiadania, noszenia i zachowania wyjątkowego elementu z historii MotoGP, który opowiada legendę jednego z największych sportowców w historii tego sportu.

Projekt przypomina kask Dash noszony podczas testów na torze Sepang w listopadzie 2004 roku. Rossi był faworytem, że będzie to najlepszym sezonem w jego karierze, kiedy wygrał na nowym motocyklu po raz pierwszy, prowadząc Yamahe do ich pierwszego zwycięstwa w królewskiej klasie od 1992 roku. Idea grafiki Dash narodziła się, aby świętować wspaniały sezon, używając logo, które weszło do włoskich domów przez reklamy telewizyjne, tak jak robił to Valentino od kilku lat.

Hasło znanej marki detergentów „Dash, nie robi się bielsze” stało się na tę okazję hasłem „Rossi, nie robi się szybciej”. Oprócz dużego kolorowego logo, skorupa hełmu AGV Ti-Tech miała również małą liczbę 1 z przodu, która oznaczała tytuł mistrza świata: czwarte z rzędu zwycięstwo i szóste zwycięstwo dla Włochów z Pesaro. Z tyłu kasku znajduje się mała pralka z małą instrukcją, w jaki sposób wygrać mistrzostwa wszystkich klas, oczywiście w temperaturze 46 ° C.
Są też zawsze obecne słońce i księżyc, elementy, które wyróżniają kaski Valentino od początku jego kariery.

100% made in Italy

 

Unowocześniona wersja Pista GP RR - w 100% identyczny jak w MotoGP. Teraz spełniający restrykcyjne normy FIM. zmiany mające niesamowity wpływ na aerodynamikę, głośność i komfort użytkowania. Kask zaprojektowany we współpracy z legendarnym Velentino Rossi oraz innymi zawodnikami mistrzostw MotoGP, wyznacza nowe standardy w dziedzinie bezpieczeństwa, ergonomii i komfortu - jest wyznacznikiem kasków wyścigowych. Skorupa z włókien węglowych (carbon) oraz wewnętrzna skorupa EPS zostały zoptymalizowane używając techniki FEM w celu uzyskania ekstremalnie dobrego kasku pod względem rozmiaru, lekkości i ochrony.

W rezultacie otrzymaliśmy kask, który znacznie przekracza granice standardów bezpieczeństwa ECE i waży zaledwie 1350 g w najmniejszej skorupie. Cały system wentylacji został zaprojektowany w tunelu aerodynamicznym przy użyciu płynnych przepływów dynamicznych. Kask jest szczególnie wydajny w wydalaniu ciepłego powietrza i potu z głowy motocyklisty. Dzięki dużemu tylnemu spoilerowi, Pista GP trafia w pierwszą klasę aerodynamiki i stabilności przy wysokich prędkościach.

Wizjer został zwiększony o 9% względem poprzednika, co daje o 15 stopni szersze pole widzenia. Dopasowanie kasku AGV Pista GP zostało zaprojektowane stosując technikę "Human Engineering", gdzie projekt zaczyna się od kształtu głowy człowieka, a nie odwrotnie. Wnętrze zostało natomiast wykonane z elastycznych, dopasowujących się pianek 3D pokrytych antyalergicznym, komfortowym materiałem 3D w technologii bezszwowej.

 

Bezpieczeństwo:

- Safety Release System - opatentowany, ratunkowy system wyjmowanych policzków - zaprojektowany, aby był maksymalnie widoczny dla służb ratunkowych

- zewnętrzna skorupa w całości wykonana z włókien węglowych (carbon)

- skorupa zewnętrzna występuje w 4 rozmiarach dla poszczególnych rozmiarów kasku

- wewnętrzna skorupa EPS w 4 rozmiarach

- rozmiar skorupy zewnętrznej i wewnętrznej EPS zaprojektowany z użyciem techniki Finite Elements Analysis

- najbezpieczniejszy system zapięcie Double-D

- tylny spoiler testowany w MotoGP, zaprojektowany tak, aby oderwał się podczas wypadku

 

System nawodnienia:

- system zaciągnięty całkowicie z MotoGP

- zawór Camelbak znajduje się w bocznej części kasku

- system ustawiany i w pełni demontowalny

 

Design:

- zaprojektowany aby zmaksymalizować komfort, ergonomię, bezpieczeństwo i aerodynamikę

- zaprojektowany aby zminimalizować kolidowanie z kombinezonami, garbami oraz protektorami

 

Wentylacja:

- nowe, ulepszone wloty powietrza wykonane z metalu

- IVS (zintegrowany system wentylacji) z dużymi kanałami wentylacyjnymi, które doprowadzają świeże powietrze bezpośrednio na głowę motocyklisty

- system wentylacji zoptymalizowany w tunelu aerodynamicznym, składa się z 4 przednich wlotów oraz 2 tylnych wylotów powietrza

- wloty powietrza z siatką wewnętrzną oraz metalowymi ramkami są zawsze w pozycji otwartej. W zestawie są plastikowe zaślepki wlotów w przypadku złej pogody. Wentylacja jest o 193% większa niż w poprzednim model GP TECH

- tylny duży spoiler zoptymalizowany w tunelu powietrznym aby zmaksymalizować aerodynamikę i wentylację nawet przy dużych prędkościach. Spoiler zaprojektowany tak, aby odpaść od kasku w przypadku uderzenia.

 

Wizjer / mechanizm wizjera:

- nowy metalowy mechanizm szybki

- pole widzenia 190 stopni w poziomie oraz 85 w pionie

- wizjer I klasy optycznej o grubości 5mm

- nowy system zamknięcia wizjera z funkcją rozszczelnienia i zabezpieczeniem przed otwarciem podczas wypadku

-  wizjer RACE 3, odporny na zarysowania, ze 100% ochroną przez promieniami UV, o szerokim kącie widzenia przystosowany do wpięcia nieparującego PINLOCKa MAX 120

- wizjer 1 klasy optycznej, o różnej grubości aż do 5mm pozwala na wyeliminowanie jakichkolwiek dystorsji i zniekształceń

- w zestawie wkładka Pinlock Max 120 o najwyższym poziomie nieparowania

- posiada system tear-off (na zrywki)

 

Wnętrze:

- wyjmowany nosek

- wyjmowana osłona przeciwwiatrowa

- w pełni wyjmowane i przystosowane do prania wnętrze, które jest oddychające, antybakteryjne i hipoalergiczne. Idealnie dopasowuje się do kształtu głowy motocyklisty, dzięki wstępnemu wyprofilowaniu, wykonaniu z jednego elementu i specjalnej strukturze 3D. Materiał wierzchni  wyściółki zamocowano bez użycia szwów.

- możliwość indywidualnego dopasowania do kształtu głowy poprzez wyjmowalne elementy wyściółki

  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium